הזן שיאצו הינה תרפיה בעיסוי הוליסטי שפותחה במאה העשרים ביפן על ידי מסונגה, המבוססת על הרפואה הסינית העתיקה. זן שיאצו הינה אומנות במגע, אשר גורמת לאיזון גופני ונפשי ומשפרת את הבריאות ואיכות החיים. הטיפול מבוסס על מגע של כף היד, אצבעות וגפיים על המרידיאניים (קווי זרימת האנרגיה) ונקודות האנרגיה בגוף שהן אותן הנקודות המשמשות את האקופונקטורה הסינית.
הטיפול מבוסס על העיקרון שמחלות נובעות מאי-איזון בזרימת האנרגיה בגוף אשר גורם למחסומים בזרימת האנרגיה או מעודף אנרגיה או מחוסר אנרגיה. זה גורם לסימפטומים שונים ומחלות. המטרה בזן שיאצו היא להחזיר את הזרימה הנכונה של אנרגית הגוף.
אין צורך להיות חולה כדי ליהנות משיאצו! טיפול בשיאצו מרגיע ומהווה חוויה מהנה.

תולדות הזן שיאצו
למרות ששיאצו כנראה הינו עתיק במקורו, בצורה המודרנית הוא פותח במאה ה-20 ע"י טוקוג'ירו נמיקושי ביפן, שעסק בעיסוי יפני מסורתי ולאחר מכן פיתח שיטה ופתח בית ספר. הוא דאג שבית ספרו יקבל אישור רשמי ממשלת יפן.
את הטכניקות הוא מסר לסדרה של תלמידים מצטיינים אשר לימדו ופתחו הטכניקות בכיוונים שונים. רעיה עוסקת באסכולה שפותחה ע"י שיזוטו מסונגה. מסונגה היה פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת טוקיו ועסק ב"זן". הוא קרא לשיטתו "זן שיאצו" בגלל השילוב בין זן, הההבנה של הבן אדם ושיאצו.

:זן שיאצו יכול לעזור לבעיות רבות, כמו

אינסומניה
חרדות ודיכאון
התכווצות שרירים
כאבי ראש
הפרעות עכול
הפרעות ווסת
כאבי גב
דלקת קרום המוח
נקעים ולחצים
כאבי צוואר וכתף
כאבי פרקים
הפרעות במחזור הדם

כל טיפול הינו אינדיבידואלי וארכו כ-45 דקות.
מספר הטיפולים תלוי בבעיה ובמצבו של המטופל.
רעיה עובדת במרפאה הפרטית שלה בירושלים.

חדש! טיפול בקרניוסקראל - טיפול קרניוסקראל הינו אומנות ההקשבה. מבוססת על אמון הדדי ואמפטיה, המטרה היא להקשיב לתהליכים שקורים בגוף ולאפשר לגוף להבריא ולאזן את עצמו. הטיפול מתבצע כאשר המטופל שוכב על שולחן הטיפולים והמטפל מניח את ידיו בנקודות מרכזיות בגופו של המטופל.

דף הבית על השיטה לינקים about shiatsuEng