קרניוסאקרל היא אומנות ההקשבה לגוף ולנפש, הטיפול מתבצע באמצעות אחיזות בצמתים שונים בגוף על מנת להשיג איזון בכל המערכת הגופנית והנפשית.

המערכת הקרניוסאקרלית כוללת את הקשר בין ה-cranium  ל-sacrum. עצמות הגולגולת ועצמות האגן, כולל הרקמות, קרומי המוח, מערכת העצבים ונוזל עמוד השדרה.

ההקשבה היא האומנות והיופי להקשיב  למקצב הנוזל ותנועת העצמות הקרומים והרקמות. המטפל מאבחן בגוף המטופל היכן יצא המקצב מכלל איזון ומסייע להשבת הסדר למקומו.

הטיפול אינו פולשני הוא מעודד את יכולת הריפוי של המטופל, מחבר בין הגוף והנפש. המטופל לומד להתחבר למהות הפנימית שהיא האינטליגנציה המרפאה את גופו.

המטפל מתחבר לעוצמה שלו ומאפשר בעזרת אחיזות שונות, במגע של butter fly touch להגיע לתנועת מערכת העצבים, תנועת העצמות , הרקמות, הקרומים וכן תנועת נוזל עמוד השדרה.שהם מבטאים את תנועת החיים שזורמת בגוף.

בשלב העוברי ישנה תנועת החיים שזה מקור הבריאות ומקור ההפעלה של כל מערכת הגוף.

התחושה בטיפול היא הרגעות כל המערכת, חיבור לכוח הפנימי, התחדשות והרגשה של רעננות.

קרניוסאקרל מסייע בהתמודדות מטראומות, מחלות פנימיות, כאבים כרוניים, כאבי שרירים, בעיות שלדיות, עייפות כרונית, עוזר לתינוקות שחווים את טראומת הלידה.

הטיפול מתאים לכל הגילאים החל מינקות.

העבודה בקרניוסאקרל מרתקת אותי הן מבחינת הקשר עם המטופל- דו שיח ברמה האחרת מהיום יום עם השפעה הדדית על חיזוק כל המערכות בגוף גם ברמה הרגשית. בשבילי הטיפול הוא אומנות בפני עצמה, כל גוף ועומקיו השונים מהבחינה הביולוגית אנטומית ומהבחינה הנפשית.

כחלק מההשפעה ההדדית של הריפוי, אני כמטפלת נרפאתי ממכאוביי שלי לאחר שנים של בעיות עיכול. קיבלתי חוזק רב מהטיפולים שהענקתי ומשמח אותי לראות את מטופליי מבריאים, עם הרגשה טובה בגוף ומודעות לגוף ולנפש. 

Alexander tech לינקים aboutEng shiatsu homepage